Ροη ειδησεων
Ελατε στην παρεα μας

Γκολ ο Τοροσίδης, νίκες για Ρόμα και Νάπολι

Τρίτη 18 Μαρτίου 2014   10:03:00 π.μ.

Γκολ ο Τοροσίδης, νίκες για Ρόμα και ΝάπολιΟ Βασίλης Τοροσίδης «υπέγραψε» τη νίκη της Ρόμα επί της Ουντινέζε με 3-2 στο «Ολίμπικο», στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 28η αγωνιστική στο Campionato.
Οι «τζαλορόσι» του Ρούντι Γκαρσία έκαναν τα εύκολα-δύσκολα, αφού προηγήθηκαν στο ημίχρονο 2-0 και έδειξαν ότι θα φτάσουν σε άνετη επικράτηση, αλλά στην επανάληψη οι «φριουλάνι» του Φραντσέσκο Γκουιντολίν πάλεψαν, μείωσαν σε 2-1 πριν σκοράρει το τρίτο γκολ της Ρόμα με αριστερό σουτ ο Έλληνας διεθνής αμυντικός (βασικός σε όλο τον αγώνα) και κράτησαν σε αγωνία τους γηπεδούχους ως το τελευταίο σφύριγμα του Πάολο Ταλιαβέντο.
Με τη νίκη η ομάδα της πρωτεύουσας έμεινε πάλι μόνη στη δεύτερη θέση, ενώ έχει ένα παιχνίδι λιγότερο από τη Νάπολι που ακολουθεί.
Νωρίτερα, η ομάδα του ιταλικού νότου είχε περάσει από το Πιεμόντε επικρατώντας της Τορίνο 1-0 με γκολ του Ιγκουαΐν στο 90΄, αλλά με τους γηπεδούχους, με τους οποίους αγωνίστηκε βασικός ο Παναγιώτης Ταχτσίδης, να διαμαρτύρονται για φάουλ του Αργεντινού στον Γκλικ.